Deltagarlista 2017

 

Alberto Altes Arlandis

Bygdeå

Motionsklass 60 km fri stil

Anders Carlström

Anders Nyström

Gävle IF

Strömnäs

Tävlingsklass 60 km

Motionsklass 60 km fri stil

Andreas Johansson

Luleå triathlon

Motionsklass 60 km fri stil

Andreas Töyrä

Kuttainen IF

Motionsklass 60 km fri stil

Anna Eriksson

IFK Kiruna

Tävlingsklass 60 km fri stil

Anne Wennberg

överkalix IF

Motionsklass 60 km fri stil

Anton Ekman

Aron Arvidsson

Arne Zackrisson

Team Östhammar

 

Räddningstjänsten Jokkmokk

Motionsklass 60 km fri stil

Motionsklass 22 km ungdom under 18

Motionsklass 60 km fri stil

 

 

 

Bertil Andersson

Bjarne Antonsen

Hudiksvall

Luleå

Motionsklass 22 km fri stil

Motionsklass 60 km fri stil

Björn Hansson

Bergnäsets AIK

Motionsklass 60 km fri stil

Björn Lindberg

 

Motionsklass 60 km fri stil

Bo Forslund

Gammelstad

Motionsklass 60 km fri stil

Börje Johansson

OK Renen

Motionsklass 60 km fri stil

Camilla Kjellberg

Gällivare

Motionsklass 22 km Vuxen

Camilla Ander

 

Motionsklass 60 km fri stil

Carin Hyddén-Skarpsvärd

Luleå

Motionsklass 22 km Vuxen

Carina Ögren

Sjulsmark

Motionsklass 22 km Vuxen

Carl-Axel Christoferson

Brändöns IF

Motionsklass 22 km Vuxen

Daniel Burman

Skellefteå XC

Motionsklass 60 km fri stil

Daniel Dyrander

Bergens IF

Tävlingsklass 60 km fri stil

David Holmgren

Boden

Motionsklass 60 km fri stil

Edith Hult

Skellefteå XC

Tävlingsklass 60 km fri stil

Einar Bodström

Sundbybergs IK

Tävlingsklass 60 km fri stil

Emelie Sandin

Örnsköldsvik

Motionsklass 22 km Vuxen

Emil Välitalo

Erik Sandlund

 

Hortlax

Motionsklass 60 km fri stil

Motionsklass 22 km Vuxen

Esbjörn Häggström

Piteå

Motionsklass 22 km fri stil

Eva Tjäder

Evy Arvidsson

Malå IF

Tävlingsklass 60 km fri stil

Motionsklass 22 km fri stil ungdom under 18

Florian Möller

Piteå

Motionsklass 60 km fri stil

Fredrik Stenlund

Skellefteå skidklub...

Motionsklass 60 km fri stil

Fredrik Theolin

Malå IF

Motionsklass 60 km fri stil

 

Gunnel Stendahl

Greger Nilsson

 

Blade Solutions IF

Motionsklass 22 km Vuxen

Motionsklass 60 km fri stil

Hanna Granberg

Taxinge

Motionsklass 60 km fri stil

Hans Hansson

Piteå IF

Motionsklass 22 km Vuxen

Helene Myhrberg

Helena Nordlund

Umeå

Motionsklass 22 km Vuxen

Motionsklass 22 km Vuxen

Henrik Franklin

Håkan Nord

IKSU Längdskidor

Täby IS IK

Motionsklass 60 km fri stil

Tävlingsklass 60 km fristil

Ingemar Esberg

Iris Roesengren-Larsson

Jenny Berglund

 

Hortlax skola

Munksund

Motionsklass 60 km fri stil

Motionsklass 22 km Vuxen

Motionsklass 22 km Vuxen

Joakim Persson

Joel Stendahl

Kils Ok

Motionsklass 60 km fri stil

Motionsklass 22 km Vuxen

Johan Ekman

Piteå Runners

Tävlingsklass 60 km fri stil

johan holmgren

Glommersträsk

Motionsklass 60 km fri stil

Jörgen Persson

Ski Team Skåne

Motionsklass 60 km fri stil

Katarina Kemnevall

 

Motionsklass 22 km Vuxen

Kenneth Fjällström

Klas Englund-Sandlund

Kristoffer Hansson

Glommersträsk IF

 

Igne Advokatbyrå

Motionsklass 60 km fri stil

Motionsklass 60 km fri stil

Tävlingsklass 60 km

Lars Frisk

Gammelstad

Motionsklass 60 km fri stil

Lars Holmgren

strandhusvägen 17

Motionsklass 22 km Vuxen

Lars Linnér

Vemdalen

Motionsklass 60 km fri stil

Lena Arvidsson

Rosvik IK

Motionsklass 22 km Vuxen

Lena Hjärtström

Harads

Motionsklass 60 km fri stil

Lennart Jonsson

IFK Arvidsjaur

Tävlingsklass 60 km fri stil

Leo Möller

Piteå

Motionsklass 60 km fri stil

Lina Huhta

 

Motionsklass 60 km fri stil

Lotta Oscarsen

Piteå IF

Motionsklass 22 km Vuxen

Lotten oscarsen

Arjeplog

Motionsklass 22 km Vuxen

Magnus Larsson

Luleå

Motionsklass 60 km fri stil

Marcus Innala

Kalix Skidklubb

Tävlingsklass 60 km fri stil

marcus lindfors

skellefteå

Motionsklass 60 km fri stil

Maria Frisk

Gammelstad

Motionsklass 60 km fri stil

Marie Blomqvist

Luleå

Motionsklass 22 km Vuxen

Mats Jonsson

Obbola

Tävlingsklass 60 km fri stil

Michael Nettelbladt

Lss

Tävlingsklass 60 km fri stil

Mikael Carlsén

Stoneridge Runners

Motionsklass 22 km Vuxen

Mikael Esberg

Umeå

Motionsklass 60 km fri stil

Mikael Renström

Run4fun

Tävlingsklass 60 km fri stil

Mirjam Josbrant

 

Motionsklass 22 km Vuxen

Monica Äijä-Lenndin

Strömnäs GIF

Motionsklass 60 km fri stil

Niklas Johansson

Strömnäs GIF

Motionsklass 60 km fri stil

Per Bergström

Luleå

Motionsklass 60 km fri stil

Per Jervfors

Piteå

Motionsklass 60 km fri stil

Per Lenndin

Strömnäs GIF

Tävlingsklass 60 km fri stil

Per Schylström

Luleå

Tävlingsklass 60 km fri stil

Peter Berglund

Przemyslaw Paradowski

 

Boden

Motionsklass 60 km fri stil

Motionsklass 60 km fri stil

Rickard Mjörnerud

Luleå

Motionsklass 60 km fri stil

Rolf Pettersson

Klubbgärdet

Motionsklass 22 km Vuxen

Simen Romsdal

Simon Strandberg

Tverrelvdalen IL

Tävlingsklass 60 km fri stil

Motionsklass 60 km fri stil

Stefan Sandlund

Holmsund

Motionsklass 60 km fri stil

Svea Arvidsson

Rosvik IK

Motionsklass 22 km Ungdom under 18

Thomas Larsson

Måttsund

Motionsklass 60 km fri stil

Tony Sorsa

Överkalix IF

Motionsklass 60 km fri stil

Ulf Vikström

Antnäs Bk

Motionsklass 22 km Vuxen

 

 

 

Ulrika Ekman

Ulrika Stendahl

 

Motionsklass 22 km Vuxen

Motionsklass 22 km Vuxen

Vega Arvidsson

Rosvik IK

Motionsklass 22 km Ungdom under 18

Veronica Berglund

Bölebyn

Motionsklass 60 km fri stil

Veronica Rehnstedt

Luleå

Motionsklass 22 km Vuxen

Viktor Linde

 

Motionsklass 60 km fri stil

Wolfgang Mehl

Jokkmokks SK

Motionsklass 60 km fri stil

Anmäl dig här

Bothnia loppet 60 km
425 kr
Bothnia loppet 22 km
375 kr
Bothnia loppet ungdom 18 år
225 kr

Translate this page